НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ЗА 24 ФЕВРУАРИ – 1 МАРТ

/

Овен
Оваа недела ќе се грижите повеќе од вообичаеното. Ќе треба да донесете итни одлуки во стресни ситуации. Сè ќе се одвива како што предвидувате, ако ги контролирате вашите емоции и ја контролирате лутината.

Не лишувајте се од одмор и не лишувајте ги вашите најблиски од внимание. Слушајте ги нивните прашања и искористете ги нивните препораки, тие ќе ве мотивираат.

Бик
Ќе ги добиете вестите што долго ги очекувавте и за ваша среќа, тие ќе се покажат повеќе од задоволителни. Поволната околност ќе ви помогне да се справите со стар проблем. Дејствувајте брзо, но не набрзина.

Ќе имате можност да покажете за што сте способни. Интуицијата нема да ве измами, верувајте во неа кога донесувате важни одлуки.

Близнаци
Настаните ќе бидат разновидни и нејасни. На моменти тие може да бидат премногу хаотични, обидете се да бидете што е можно поорганизирани. Не занемарувајте ги потребите на вашите најблиски, ќе ги вознемирите. Побарајте начин да ги комбинирате вашите интереси со нивните.

Структурирајте ги идните планови и преземете ги првите организациони чекори за нивно спроведување, но без да преземете акција.

Рак
Тивок и релативно плоден период. Започнете да размислувате за нови проекти. Размислете дали ви треба помош и на кого можете да сметате.

Разгледајте внимателно со какви стапици може да се сретнете. Ќе ви биде полесно да се справите ако сте подготвени. Исто така, препорачливо е да работите на достапните работи што ги имате. Научете нови информации, научете како да реагирате флексибилно и без предрасуди.

Околностите ќе ви овозможат да ги помирите личните интереси со вашите професионални интереси .

Лав
Работоспособноста ќе ви биде на високо завидно ниво, што не значи дека треба да работите премногу напорно. Ќе добиете различни понуди за нови зделки. Прегледајте ги темелно и не брзајте да носите крајни заклучоци. Внимавајте на погрешните клаузули што можат да ви дадат нејасни одговорности.

Комуникацијата ќе ви биде полесна од вообичаеното и колективните проекти ќе имаат добар краен резултат. Вие ќе бидете во можност да го максимизирате вашиот потенцијал во тимската работа. Некои активности може да бидат долготрајни и погрешно разбрани.

Девица
Низата на прашања што долго ве вознемируваа и ве исполнуваа со мрачни мисли, конечно ќе ги најдат вистинските одговори. Ќе се чувствувате ослободено и самоуверено во вашата сопствена сила. Вашата емоционална состојба ќе се смени, повторно ќе почнете да уживате во малите радости. Периодот ќе биде релативно тивок, ќе имате време да размислите, да анализирате што е постигнато и што претстои.

Што и да се случи, ќе можете да реагирате со чувство за хумор. Мали, навидум незначајни настани ќе ви покажат на кого можете да сметате и кои треба да бидат трајно на списокот на вашите пријатели. Користете го слободното време за себе, водете сметка за вашето здравје и интелектуални интереси.

Вага
Не бидете изненадени ако реалноста не одговара на вашите очекувања. Ве очекува неизвесен и малку напнат период. Не се исклучени недоразбирањата предизвикани од различни причини: нејасни изјави, лажни вистини, погрешно сфаќање на добиените информации…Обидете се да ги контролирате вашите спротивставени чувства и да реагирате со воздржаност. Правилната тактика ќе биде вие ​​да ги следите настаните без да се обидете да влијаете врз нив. Колку сте пофлексибилни, толку помалку ќе бидат негативните последици со кои ќе се справите со тек на време.

Скорпија
Професионалниот напредок за кој сонувате, конечно ќе се случи. Вашата фантазија и логика ќе бидат во синхронизација и ќе можете да ги остварите повеќето ваши идеи. Добра претпоставка е дека ќе имате и опции за јавно говорење. Вие ќе бидете во можност да ги формулирате вашите цели и да ги поврзете со објективните можности, што не е мал подвиг.

Личните односи исто така ќе бидат конструктивни. Свесно ќе ги прифатите мотивите за постапувањето на другите кон вас, иако во секој случај ќе имаат разбирање за вашата физичка и емоционална состојба.

Стрелец
Вашите проблеми нема да бидат решени толку брзо колку што очекувате. Ќе наидете на непредвидени тешкотии што ќе предизвикаат вознемиреност и чувство на беспомошност. Ќе си олесните ако успеете да управувате со вашите емоции.

Воздржете се од спонтани одлуки, особено кога станува збор за скапи набавки, промена на работното место или патувања. Утешно е што личните односи ќе ви бидат особено мирни.

Јарец
Немојте да се изненадите ако имате силна желба за екстремни искуства оваа недела. Подобро да не го споделувате ова или да преземате било какви чекори. Ориентирајте се во околината на работното место, затоа што не е невозможно професионалните дискусии да предизвикаат бурни искуства.

Ако деловните односи се мирни, тогаш можете да се опуштите и да се организирате за време на викендите. Најдете забава која психички ќе ве растерети но и ќе ве наполни со адреналин.

Водолија
Преголемата комуникација емоционално ќе ве исцрпи. На моменти, може да се чувствувате расеани, заморот ве исполнува побрзо од вообичаеното, а дневната организација ви е отежната. Останете смирени, најдете начин да бидете сами и да ги организирате вашите мисли, обврски и особено состаноци. Најбрзиот начин да се вратите во добра состојба е да се прошетате низ природата. Молчењето и чистиот воздух се неопходен исцелител за вас.

Избегнувајте контакт со луѓе кои ве оптоваруваат со нивните грижи.

Риби
Добрите вести ќе ви доаѓаат почесто од вообичаеното. Тие ќе го задржат вашето расположение стабилно во оптимистичкиот опсег и ќе можат да најдат позитивен елемент во сè што се случува околу вас. Ќе ги погледнете од различен агол дури и фактите кои создадоа тензија за вас пред некое време. Тешките прашања што намерно ги одложувате, конечно ќе го пронајдат нивното решение.

Домашната околина честопати ќе биде напната. Не реагирајте премногу силно на поплаките на вашите најблиски. Тие, најверојатно, имаат грижи кои им е тешко да ги споделат. Внимателно разговарајте со нив. Сигурно ќе можете да им помогнете, а потоа сите ќе бидете среќни.Претходна статија

СЛАТКИ СО МАРМАЛАД

Следна статија

(ВИДЕО) ОНА КОГА ЌЕ ГО „ИЗГОРИШ“ ЛИВЧЕТО ОД СПОРТСКА А ВЕЌЕ СИ ВЕТИЛ ДЕКА ЌЕ ГО ЧЕСТИШ ДРУШТВОТО

Најново од Магазин