ПОЧЕСНА АРТИЛЕРИСКА СТРЕЛБА ПО ПОВОД 18 АВГУСТ- ДЕНОТ НА АРМИЈАТА

/

Од Министерство за Одбрана, Генралштаб на Армијата известуваат дека по повод 18 Август- Денот на Армијата, во касарната Илинден на ден 17.08.2019 година во период од 15:00 до 18:00 часот, ќе се изврши пробна артилериска стрелба со истрел на 1 плутон од 6 артилериски орудија (Хаубица 105 мм).

Во период од 19:00 до 19:30 часот, ќе се изврши почесна артилериска стрелба со истрел на 10 плутони од 6 артилериски орудија (Хаубица 105 мм).Претходна статија

ПЕТАР КОЛЕВ ЈА ПОСОВЕТУВА ДИРЕКТОРКАТА НА ЈП „БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ“ АКО СЀ УШТЕ НЕ ПОДНЕСЛА ОСТАВКА ДА СЕ ЗАЧЛЕНИ ВО ВМРО-ДПМНЕ

Следна статија

МАКЕДОНСКИОТ СОВЕТ ОД МЕЛБУРН И ВИКТОРИЈА ЌЕ ЈА БОЈКОТИРА ЦЕРЕМОНИЈАТА КРЕВАЊЕ НА МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ ВО МЕЛБУРН ЗА 8 СЕПТЕМВРИ АКО НЕ ИМ ДОЗВОЛАТ ДА ГО ПОДИГНАТ „СОНЦЕТО ОД КУТЛЕШ“

Најново од Вести