| |

ПОВРЕДЕНО ДЕТЕ ВО ЧАИР – ИЗЛАЖАЛО ВО БОЛНИЦА ДЕКА ГО УДРИЛО КОЛА

МВР денеска соопшти дека на вчера во 18.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било донесено повредено дете – пешак, во сообраќајна незгода во населба Чаир.

Полициски службеници излегле на местото на настанот и констатирале дека не станува збор за сообраќајна незгода, туку на бул.„Никола Карев“, додека повеќе малолетни лица играле, од непознато лице бил турнат 11-годишен малолетник од с.Сарај, скопско, кој при падот се здобил со тешка телесна повреда.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слични Објави