Пристигнаа германските експерти за истрагата на пожарот во болницата во Тетово

/

Тим од германски експерти кои треба да ги истражат причините и околностите за пожарот во модуларната ковид болница во Тетово денеска пристигна во државава, потврдија за МИА од Владата.

Германскиот тим од Федералната криминалистичка служба, како што беше најавено претходно, е составен од четворица експерти и тоа од двајца крим техничари и форензичари за истражување пожари и двајца крим техничари и форензичари за ласерско мерење на простории и за фотографирање.

Во пожарот што  избувна пред  една недела во модуларната болница во Тетово животот го загубија 14 лица.Извор: Zoom. mk

Претходна статија

Нефи Усеини ја предводи советничката листа на ДУИ во Охрид

Следна статија

Нови 617 случаи на Ковид 19, починаа 32 лица

Најново од Вести