ПРОМЕНИ ВО АЕРОДРОМ: МЗТ ЌЕ БРКА ДЕЛ ОД СТРАНЦИТЕ И ЌЕ НОСИ НОВИ НА НИВНО МЕСТО!

//

Екипата на МЗТ Скопје во моментов е прва на табелата во домашното првенство, а второпласирана во АБА2-лигата, но тоа како да не ги задоволува апетитите на челните луѓе на клубот, кои тринеделната пауза поради репрезентативниот прозорец на ФИБА ќе го искористат за промени во тимот и тоа во делот на странските засилувања.

Во Аеродром не се задоволни од дел од игрите на дел од интернационалците кои го носат сино-белиот дрес, поради што најавуваат прекин на соработката со дел од нив и носење на нивни замени кои, се надеваат, ќе имаат подобар учинок на паркетот. Во сино-белиот дрес во моментот настапуваат Американците Џабари Хиндс и Ерон Харис, Србите Ѓорѓе Милошевиќ и Бојан Радуловиќ, Хрватот Марин Морнар и Турчинот Рагип Атар.

„Не е тајна дека не сме задоволни од учинокот на дел од странските засилувања и во следниот период дефинитивно ќе направиме претумбации во тој дел. Активни сме на пазарот барајќи поквалитетни дополнувања, иако немаме премногу време, бидејќи преодниот рок во АБА завршува в сабота. Промени сигурно ќе има, но на кои позиции и место кои интернационалци, дополнително ќе биде решено“, вели извршниот директор на МЗТ Скопје Аеродром, Тони Грнчаров.Најзагрозени во таборот на актуелниот македонски шампион, неофицијално, се Морнар, Радуловиќ и Харис, но останува да се види какво ќе биде решението на луѓето од клубот од „Јане Сандански“ и во делот на заминувањата и во делот на пополнувањата на празнините кои ќе бидат во тимот.

Извор: Спорт1

Претходна статија

ЛЕКАРИ БЕЗ ГРАНИЦИ: МИГРАНТИТЕ ВО МЕКСИКО СЕ ЖРТВИ НА НАСИЛСТВО

Следна статија

ОМАЖ ЗА НЕДА АРНЕРИЌ ВО КИНОТЕКА

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи