Разрешен државниот правобранител Фехми Стафа

/

Владата на денешната седница го разреши од функцијата државниот правобранител Фехми Стафа, јавува 360 степени.

Фехми Стафа ја извршуваше функцијата државен првобранител од август во 2018 година.

Во јуни годинава, „360 степени“ објави случај за четири семејства од Скопје кои 15 години се по судови поради незаконски спроведена денационализација, каде се појавува и Државното правобранителство на чие чело е Стафа.Целиот напис прочитајте го овде.Претходна статија

Млад велешанец ќе одговара за поседување на марихуана

Следна статија

Почина 59-годишно лице од с. Огњанци откако врз него паднало дрво кое го сечел

Најново од Вести