СЕ УРНА ФРАНЦУСКИ ВОЕН ХЕЛИКОПТЕР ИМА ЗАГИНАТИ

/

Француски воен хеликоптер Кугар за време на тренажен лет денеска се урна во Пиринеите, при што двајца загинаа, а пет лица се повредени,  јави дописникот на МИА.

Хеликоптерската несреќата се случила околу 16 часот и 30 минути по локално време,  на околу 22 километри североисточно од Тарб.Повредените се хоспитализирани во Тарб и во Тулуз.Претходна статија

ДЕТАЛИ ЗА ПАЦИЕНТКИТЕ ЧИИ БЕБИЊА ПОЧИНАА ВО ПОСЛЕДНИТЕ НЕКОЛКУ ДЕНА НА ГАК

Следна статија

(ВИДЕО) АПСЕЊЕ НА КРАДЕЦ ВО ЃОРЧЕ ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Најново од Вести