Сончево и топло, попладне и вечер пороен дожд и грмежи

/

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне и во вечерните часови претежно во јужните делови ќе има пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20, а максималната од 28 до 34 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Во вечерните часови во делови од Скопската котлина ќе има краткотраен пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне до 32 степена.Во сабота ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и појава на град. Потоа следува период на стабилно и потопло време.

Претходна статија

Заев: Кој како сака нека влезе во коалиција, очекувам победа на нашите кандидати

Следна статија

На Табановце за излез од државата се чека половина час

Најново од Вести