На Табановце за излез од државата се чека половина час

/

На граничниот премин Табановце за излез од државата има чекање околу 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.Претходна статија

Сончево и топло, попладне и вечер пороен дожд и грмежи

Следна статија

Талибанците воведоа полициски час во Кабул

Најново од Вести