Талибанците воведоа полициски час во Кабул

/

Талибанците воведоа полициски час во Кабул. Никој не смее да излегува од дома од 21 часот до зори, освен во итни случаи.

„ Членовите на авганистанскиот исламски емират воведоа полициски час во Кабул и објавија телефонски броеви во случај граѓаните да мора да заминат за време на забраната“, наведуваат агенциите.Во извештајот се наведува дека полицискиот час ќе биде во сила до ново известување.

Претходна статија

На Табановце за излез од државата се чека половина час

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: Бандата СДСМ – ДУИ ќе изгуби на изборите поради криминал и корупција, фашистички ковид-мерки и згрижување на бегалци

Најново од Вести