Турскиот министер за надворешни работи Чавушоглу се сретна со млади од Скопје

/

Министерот за надворешни работи на Република Туркије, Мевљут Чавушоглу оствари средба со млади од Скопје.

„Се сретнавме заедно со нашите сограѓани кои ја посетија Анталија со проектот на Здружението за култура, уметност и образование Ќопру од Северна Македонија и одговоривме на нивните прашања“, напиша министерот Чавушоглу на Твитер.

„Сè повеќе ќе продолжиме да ги поддржуваме нашите млади, кои се иднината на турското општество на Балканот“, додаде Чавушоглу.Претходна статија

Мирен протест на овоштарите од Преспа, бараат исплата на околу 4,5 милиони евра

Следна статија

Беровчанец починал откако добил сепса по дренирање заб во штипската болница

Најново од Вести