УАПСЕН БИТОЛЧАНЕЦ – СЕ ОБИДЕЛ ДА СИЛУВА МАЛОЛЕТНИЧКА ВО КИЧЕВО

/

Во ОВР Кичево вчера во раните утрински часови е приведен и лишен од слобода Е.К.( 20) од Битола.

Стефан Димоски од СВР Охрид информира дека за приведеното лице претходно е пријавено дека на улица „Прилепска“ во  Кичево, се обидел да изврши обљуба врз малолетничка од едно кичевско село.По целосно документирање на случајот, ОВР Кичево ќе поднесе кривична пријава  на приведениот според член 186 од Кривичниот законик.

Претходна статија

ЗАЕВ: ОДЛУКИТЕ НА НОВАТА БУГАРСКА ВЛАДА МОЖАТ ДА ЈА ПРИДВИЖАТ ЗЕМЈАВА КОН ЕВРОПЕИЗАЦИЈА

Следна статија

ПОСТОЈАНИОТ ПРЕТСТАВНИК НА БУГАРИЈА ВО ЕУ: НАИВНО Е ДА СЕ СМЕТА ДЕКА СО ПРИТИСОК ОД НАДВОР ЌЕ ПОПУШТИМЕ ПРЕД РС МАКЕДОНИЈА

Најново од Вести