|

УАПСЕН ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА ПАЛЕЊЕТО НА ДВАТА ПОЛИЦИСКИ АВТОМОБИЛИ ВО СТРУШКОТО СЕЛО ДЕЛОГОЖДА

„Синоќа во 00.50 во село Делогожда, струшко, од полициски службеници од Полициска станица Струга, за време на забраната за движење, бил лишен од слобода Д.Ж.(48) од село Делогожда, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „предизвикување општа опасност“.

На 25.04.2020, во периодот од 23.30 до 23.50 часот, Д.Ж. предизвикал пожар на две патнички возила паркирани во дворот на Полициска канцеларија Делогожда. Пожарот е изгаснат од Противпожарната единица од Струга. По целосно документирање на случајот, против пријавениот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, соопшти МВР.

Слични Објави