|

Умерено облачно време со магла во утринските и попладневните часови

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно, наутро и претпладне со појава на магла и ниска облачност по котлините и речните делини, соопшти УХМР.

Претежно во јужните делови ќе има слаб ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 13 степени.

Во Скопје, претпладне магливо, а преку денот претежно облачно со слаб променлив ветер. Максималната температура ќе достигне до 7 степени.

Слични Објави