(Видео) Петти ден протест против францускиот предлог

//

Ова е петти ден како граѓани и дел од опозоциските партии го искажуваат своето незадоволство од францускиот предлог, за кој сметаат дека е штетен за државата и дека не ги штити државните интереси.Претходна статија

ДУИ и Алијанса за Албанците со повик до политичарите за одговорно однесување

Следна статија

Демонстранти извикуваат: Бугар Османи оди си од тука

Најново од Вести