(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО МУ КАЖА ЕДНА МЕДИЦИНСКА СЕСТРА НА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МАКРОН

//

Синдикатот на медицинските работници во Франција објави видео како францускиот претседател Емануел Макрон се расправа со медицинска сестра од болница во Париз, само неколку дена пред да признае јавно дека Франција не била подготвена за справување со епидемијата со коронавирусот.

На видеото може да се види како Макрон ѝ вели на медицинската сестра: „Во право сте, ама не преземам одговорност за сè што се случувало во минатото“, а од своја страна сестрата му одговара дека медицинските работници се сиромашни и утре можат да се разболат и кога проблемот ќе се врати тие нема да можат да помогнат бидејќи немаат доволно ресурси на располагање.

Претходна статија

МОМЧЕ НА 23 ГОДИНИ ПОЧИНА ВО ЗАТВОРОТ ВО ШУТКА

Следна статија

ПОТЕРНИЦА ПО БУГАРСКИ ПРАТЕНИК, ПОВИКУВАЛ НА КРШЕЊЕ НА КАРАНТИНОТ

Најново од Вести