ВКУСНИ КОЛАЧИЊА ОД БАНАНА И ОВЕСНИ СНЕГУЛКИ

/

Состојки (за околу 10-15 колачиња):

  • 2 зрели банани
  • 100-150gr овесни снегулки

Подготовка:

  • Изгмечете ги бананите добро, потоа додадете ги овесните снегулки.
  • Добро соединете ја смесата со помош на вилушка.
  • Во тава ставете хартија за печење.
  • Направете топчиња од смесата и распоредете ги во тавата.
  • Печете ги 15 минути на 200 степени додека не поцрвнат.

На здравје!Претходна статија

КОИ БЕЛИ ЛАГИ ПОМАГААТ ДА СЕ ЗАДРЖИ ВРСКАТА НА ПОЗИТИВНО НИВО

Следна статија

УРНЕБЕСНО ВИДЕО НА СТЕНДАП КОМИЧАРОТ БОЈАН ВЕЛЕВСКИ ЗА ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА

Најново од Магазин