|

Во 4 часот наутро крадци украле цел банкомат од маркет во Аеродром

Четворица крадци по кои се трага успеале да украдат цел банкомат од маркет во населбата Аеродром.
„На 11.07.2021 околу 04.00 часот во Полициска станица Аеродром, В.Н. пријавил дека четири лица со употреба на сила влегле во маркет на подрачјето на Аеродром и одзеле банкомат“, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Слични Објави