|

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 8 степени

Денес, среда, 21 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб југоисточен ветер. Температурата во Битола до 8 степени.

Утре, четврток, 22 декември, во Битола, времето ќе биде Наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Температурата во Битола до 8 степени.

Слични Објави