ВО ПРЕКИН АВТОПАТОТ ВЕЛЕС-ГРАДСКО ПОРАДИ СООБРАЌАЈКА

/

Поради сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на автопатот Велес-Градско и се пренасочува по стариот пат, пренесува Плусинфо.

Како што информира АМСМ, сообраќајот е во прекин од 14:00 часот.

Претходна статија

СЛОВЕНИЈА НА 31 МАЈ ЌЕ ПРОГЛАСИ КРАЈ НА ЕПИДЕМИЈАТА

Следна статија

ГРАД СКОПЈЕ ГИ ДЕМАНТИРА ОБВИНУВАЊАТА НА ВМРО-ДПМНЕ: НЕ ТРЕВАТА, ТУКУ ПОПЛОЧУВАЊЕТО ЧИНИ 33 МИЛИОНИ ДЕНАРИ

Најново од Вести