30 ФАКТИ ЗА ХОРОСКОПСКИОТ ЗНАК РАК

 1. Ракот не простува кога некој ќе ја изневери неговата доверба.
 2. Ракот не сака да се расправа, но кога тоа го прави, ги занемува луѓето.
 3. Кога Ракот има лошо претчувство за некого, во 9 од 10 случаи тој е секогаш во право.
 4. Иритираниот или лут Рак не дава пет пари за туѓите чувства.
 5. Зад лажната насмевка на Ракот стои нешто што никогаш нема да го разберете.
 6. Раковите не сакаат кога центарот на вниманието е насочен кон нив.
 7. Кога ќе пропадне ги прекинува сите разговори со другите, затоа не очекувајте да ви одговори на вашите 20 повици.
 8. Ракот е свесен за гневот за кој е способен, па затоа се обидува да го држи под контрола колку што е можно повеќе.
 9. Ракот ќе помести планини и ќе плива преку океани за некој што се грижи.
 10. Ракот сака да спие, но не може да го исклучи мозокот. Ракот може цела ноќ да ја помине размислувајќи.
 11. Ниту еден друг хороскопски знак не може да направи за вас она што Ракот може. Тие се неверојатни љубовници.
 12. Еден начин да ги задоволите: насмејте ги, особено кога имаат потреба.
 13. Раковите имаат малку пријатели и многу познаници. Не им веруваат на сите.
 14. Малите нешта во животот му значат најмногу на Ракот. Ракот е најсентименталниот знак.
 15. Ракот може да се обиде да се преправа дека е среќен затоа што мисли дека ако другите ги гледаат тажни, тоа може да им пречи.
 16. Ним им треба долго време додека не престанат да се грижат за некого, но кога тоа ќе се случи, тие не гледаат назад.
 17. Ракот не верува во гласини за некого додека не го види тоа со свои очи.
 18. Ракот нема да исчезне без никаква причина од вас. Очигледно се натрупале работи што не сте ги забележале.
 19. Ракот е најгрижливата личност што некогаш сте ја виделе, но може да биде и најопасна ако ја преминете границата на нивната трпеливост.
 20. Начин на кој Ракот ја изразува својата депресија: тој се изолира од сите.
 21. Ракот забележува сè, иако во најголем дел од времето не кажува ништо.
 22. Ракот нема да остави никого затоа што другите му кажуваат дека треба. Кога сака, подготвен е сам да се соочи со целиот свет.
 23. Ако Ракот ви каже дека ве сака, не се шегувајте со тоа. Тоа навистина значи многу.
 24. Ракот ги сака луѓето поради нивната душа. Не поради изгледот.
 25. Срцето на ракот е како заклучена кутија и само оние кои сакаат безусловно да го сакаат имаат пристап до клучот.
 26. Раковите очекуваат премногу од луѓето и честопати се разочарани затоа што сфаќаат дека не се сите толку реални како нив.
 27. Ракот никогаш нема да пропушти да го види најдоброто во вас. Дури и по сите глупости што сте ги направиле.
 28. Кога Ракот се чувствува несигурен во врска со нешто или некого, секогаш постои добра причина за тоа.
 29. Спомените се највредното нешто за Ракот.
 30. Не се залажувајте дека Ракот има волја да премине преку сè.

Претходна статија

(УРНЕБЕСНО ВИДЕО) ЖЕНИТЕ НЕКОГАШ И ЖЕНИТЕ ДЕНЕС

Следна статија

(ФОТО) ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА НОВАТА ФРИЗУРА НА КРИСТИЈАНО РОНАЛДО

Најново од Магазин

(Видео) Мајор од ОЗНА од кратовското село Филиповци раскажува за времето после 6 април 1941 г.: Германците дојдоа и си заминаа, Бугарите не вршеа убиства и малтретирања, партизаните ги знаевме како шумкари

„Населението кај нас нема претрпено многу страдање после 6 април 1941 година. Германците дојдоа во Македонија,