4-ТЕ НАЈРОМАНТИЧНИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ КАЈ МАЖИТЕ

/

Овие се мажите кои ќе ги симнат сите sвезди за вас. Тие ќе направат сѐ што сакате и никогаш нема да ви се здосадат. Еве кои се тие…

Овен
Казанова според хороскопот. Мажите од знакот на Овен се крајно романтични кога ќе се вљубат. Нивната креативност ги надминува сите други. Тие ја разбираат женската душа, иако поминале многу лекции и платиле висока цена за да научат што сака жената. Овните секогаш се подготвени да се извинат, само за да имаат мир! Нивните изненадувања се големи и честопати многу скапи. Тие не ги сакаат сентименталните, туку одличните подароци што ја прават жената да се чувствува посебна. Ова е нивниот начин на изговарање „Те сакам“.

Лав
Лавовите немаат граници за нивната имагинација. Нивните изненадувања се крајно сентиментални, ретко вклучуваат предмети, најчесто искуства. Нивниот ум работи со полна брзина кога нивното срце е заљубено и полно со среќа. Идеите со кои се појавуваат ја оставаат секоја жена без зборови. Можете лесно да се заљубите во Лав, бидејќи тој има што да ви покаже и знае како да ве шармира. Но, внимавајте, некогаш кажуваат слатки приказни, само за да ве одведат во кревет. Постои таква опасност.

Девица
Девиците се исклучително силни кога се работи за романтика. Подготвени се да измислуваат најчувствителни подароци, да ви ја дадат најубавата роза и да ги кажат наљубезните зборови ако ве засакаат. Во принцип, романтиката е својствена за ликот на Девиците и жените кои се покрај нив се многу среќни. Девиците не ги забораваат датумите, не го пропуштаат „специјалниот“ повод и прават најслатки гестови што ја оставаат жената покрај нив без зборови.Риба
Рибите не се најчудните од мажите во хороскопот, но нивната романса е слатка, иако не е класична. Тие многу добро се сеќаваат што им кажала жената. Среќни се кога купуваат работи што нивната партнерка ја сонувале или ја посакале кога ја виделе на прозорецот на продавницата. Рибите, честопати си дозволуваат да патуваат на различни дестинации затоа што нивната авантуристичка душа повеќе претпочита да дава пари за искуство, отколку за било што друго.Претходна статија

(ВИДЕО) МАМО МАМО, ДУЊА И ДАЕЛА ГИ ДАВААТ НА БУГАРСКА ТВ…

Следна статија

ПРИЈАТЕЛСКО ПАПАРАЦО- САШКО КОЦЕВ НАМЕСТО ВО ГРЦИЈА СО ФАМИЛИЈАТА НА БОЕМСКА

Најново од Љубовни приказни