7 ЗАБАВНИ РАБОТИ ШТО ГИ РАЗБИРААТ САМО МАЈКИТЕ

Мајчинството е најубавото нешто што може да и се случи на жената – оној момент во твојот живот кога ќе донесеш нов живот на оваа земја. Правејќи го ова, знаете дека дел од срцето чука во вашето дете, и како и секоја мајка, ќе сторите сè за да се грижите за него. Но, оваа фаза од животот е секогаш придружена со други работи кои се пеколно весели, иако не ви изгледало секогаш така. Еве некои од нив.

loading...
 1. Не знаете кога последен пат отидовте сами во тоалет
  Кога и да посакате да одите во тоалет, детето почнува да вреска и да поставува илјада прашања затоа што не знае каде сте. Кога ќе им кажете дека сте во бањата, тие само влегуваат внатре или почнуваат да плачат пред вратата, во случај да имате невнимание да се заклучите.
 1. Купувањето во супермаркет се чувствува како одмор
  Дури и да сте направиле список со работи што треба да ги купите, ќе биде чудо да земете дури половина од нив, бидејќи или ќе мора да спречите криза почнувајќи од „Ама, мамо, сакам…“, или ќе мора да го барате „богатството“ во полиците.
 2. НИКОГАШ нема да спиете колку што сакате
  Имавте напорна работна недела и конечно размислувате дека ќе спиете за време на викендот. Смеа во „салата“, аплаузи и прекини. Се разбира, вашето дете има различни планови за вас!
 3. Имате најмирно дишење кога детето ќе заспие
  Не дека не го сакате вашето дете. Всушност, не постои личност на светот што толку многу ја сакате. Но, ниту една јога или пилатес не можат да ви го донесат мирот што го чувствувате кога ќе заспие детенцето.
 4. Слушате само музика што ја слушаат вашите деца
  Кога некој ќе ве праша за таа нова песна на Бијонсе, вие само стоите и гледате како теле. Неколку секунди подоцна, сфаќате дека не можете да ја познавате затоа што само слушате песни што ги слушаат вашите деца.
 5. Не знаете кога последен пат сте гледале филм
  Сите ваши пријатели зборуваат за некој филм и вие сте единствената личност што не сте го гледале. Но, имате изговор за тоа. Ги познавате сите кученца од Paw Patrol, Sparkle and Glow, Flame and the Machines, Пепа, George и компанија и многу сте горди на тоа.
 6. Вашата дневна соба е расфрлена со играчки
  Дали се сеќавате на периодот од вашиот живот кога вашата куќа беше уредна и чиста? Сè си имаше свое место. Беше толку убаво да се пие утринско кафе на чистата маса без трошки, моливи и фломастери, гледајќи низ прозорецот. Но … децата се појавија и сега немате ни место да ја оставите чашата со кафе.

Извор: Мислиloading...