865 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД 19

//

Во последните 24 часа се направени 2449 тестирања, а регистрирани се 865 нови случаи на ковид-19 во:

– Скопје 397- Куманово 22- Дебар 2- Штип 34- Прилеп 29- Тетово 95- Струга 7- Велес 44- Битола 31- Охрид 21- Кавадарци 26- Гостивар 30- Гевгелија 4- Струмица 37- Крива Паланка 5- Радовиш 6- Кочани 17- Пробиштип 7- Демир Хисар 2- Македонски Брод 1- Берово 4- Виница 6- Делчево 6- Кратово 4- Свети Николе 4- Кичево 15- Ресен 5- Неготино 4Починати се 10 лица, четворица пациенти од Скопје (67, 58, 64 и 76г), двајца од Прилеп (70 и 73г), еден пациент од Битола (52г), еден од Охрид (77г), еден од Кочани (48г) и еден пациент од Пробиштип (76г). Сите се починати во болнички услови.Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 359 оздравени пациенти од:- Скопје 125- Куманово 24- Дебар 14- Штип 12- Прилеп 9- Тетово 34- Струга 1- Велес 4- Битол 9- Кавадарци 2- Гостивар 4- Гевгелија 7- Струмица 30- Крива Паланка 2- Радовиш 4- Кочани 32- Пробиштип 1- Берово 2- Валандово 3- Виница 5- Делчево 24- Свети Николе 5- Кичево 5- Ресен 1Досега во земјата се направени вкупно 251.848 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 32436, бројката на оздравени пациенти е 21090, на починати е 1004, а бројот на активни случаи изнесува 10342.Претходна статија

ТРАМП:ДОКТОРИТЕ НАМЕРНО ГИ ЗГОЛЕМУВААТ БРОЈКИТЕ НА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19

Следна статија

7 ПРОНАЈДОЦИ НА НИКОЛА ТЕСЛА КОИ НИКОГАШ НЕ БИЛЕ РЕАЛИЗИРАНИ

Најново од Вести