А. Ковачев: Владата и Црквата се должни да и помогнат на Македонија

//

Она што е важно е дека Бугарската Православна Црква ја презеде подадената  рака од нашите собраќа Македонци за да ги застапува нивните интереси пред другите православни цркви. Бугарската страна треба да биде лидер во решавањето на проблемот со статусот на Македонската православна црква – Охридскиот Архиепископија, истакна бугарскиот европратеникот Андреј Ковачев од ГЕРБ и ЕПП во интервју за агенцијата БГНЕС… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

САД подготвуваат нови санкции-предизборен поздрав за Путин

Следна статија

УСАИД одбележа 25 години од работата во Македонија

Најново од Вести