А. ТОДОРОВСКИ: МЕ РАДУВА ФАКТОТ ШТО ЕНП И ПЕС ГО ИЗГУБИЈА МОНОПОЛОТ ВО ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

//

Членот на Управувачкиот комитет на Граѓанско Демократска Унија-ГДУ, Александар Тодоровски во емисијата „Анализи и коментари“ на штипската ТВ Стар ги коментира резултатите од изборите за Европски парламент. Тодоровски го изрази своето задоволство од фактот што Европската народна партија и Партијата на европските социјалисти го изгубиле својот монопол во ЕП. Погледнете го видеото од гостувањето на Александар Тодоровски во тв Стар.Претходна статија

ВМРО-ДПМНЕ: ОТКАКО СДСМ Е НА ВЛАСТ СИРОМАШТИЈАТА РАПИДНО РАСТЕ

Следна статија

АРСОВСКИ: ЗАЕВ СО „МЕТЛА“ СЕ ОБИДУВА ДА НАПРАВИ СТАБИЛИЗАЦИЈА НА СОПСТВЕНАТА ПОЗИЦИЈА

Најново од Вести