|

Алијанса за Албанците вчера изгласа изборен настап со албанската опозиција, Села денес организира нов состанок

На состанокот на Алијанса за Албанците во Куманово на кој присуствуваше претседателот на партијата, Арбен Таравари со декларација беше потврдена коалицијата со албанскиот опозициски блок.

За денеска, пак, во Скопје е закажан состанок свикан од претседателот на Централното собрание на партијата Зијадин Села.

Во поканата за денешниот состанок, како прва точка на дневен ред е извештајот на претседателот на партијата околу политичките случувања во врска со наредните претседателски и парламентарни избори, а втората точка е разгледување на одлуката на Претседателството на партијата од 21 октомври минатата година, околу настапот на партијата на парламентарните избори.Слични Објави