АВСТРИЈА НОВ ПРЕТСЕДАВАЧ: ГОЛЕМ ПРИЈАТЕЛ НА МАКЕДОНИЈА НА ЧЕЛО НА ЕУ

//

Австрија од денеска го презеде претседавањето со ЕУ и според најавите главен приоритет ќе биде миграцијата. Мото на австриското претседателство е „Европа која ги штити”.
Значајно е што еден од приоритетите на Австрија е проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан.
„Овој регион е дел од Европа по прашањата за економската и безбедносната политика, а се покажа како сигурен партнер за време на миграциската криза“, се вели во соопштението на
администрација од Виена.

Извор: еМагазинПретходна статија

ВМРО-ДПМНЕ: ЗАЕВ ЈА ПОТЦЕНУВА ИНТЕЛЕГЕНЦИЈАТА НА ГРАЃАНИТЕ И СЕ ОБИДУВА ДА ГИ УБЕДИ ДЕКА СО ТРИ ДЕНАРИ МЕСЕЧНО ЗА НИВ ДОШОЛ ЖИВОТОТ

Следна статија

ВО ШТИП БЕА ОДБЕЛЕЖАНИ 105 ГОДИНИ ОД БРЕГАЛНИЧАТА БИТКА

Најново од Вести