АВТОМОБИЛ ИЗЛЕТА ОД ПАТОТ ДЕМИР ХИСАР – КИЧЕВО, ДВАЈЦА ПОВРЕДЕНИ

Две лица се тешко повредени откако со возилото излетале од патот Демир Хисар-Кичево во атар на селото Сопотница, Демир Хисар.

loading...

Во незгодата патничко мотрно возило „поло“ управувано од Г.Н(42) од Кичево излетало од коловозот при што возачот се здобил со тешки телесни повреди, додека совозачот Х.С(41) се здобил со повреди. Увид извршила увидната екипа на Полициска станица Демир Хисар.


loading...