БЕЏЕТ ПАЦОЛИ ЛОБИРАЛ КАЈ МАКЕДОНСКИТЕ ВЛАСТИ ДА ГО ОСЛОБОДАТ ТОМОР МОРИНА

//

Министерот за надворешни работи на Косово, Беџет Пацоли верува дека Северна Македонија многу бргу ќе го ослободи поранешниот припадник на Ослободителната војска на Косово (ОВК) Томор Морина, кој денеска беше уапсен врз основа на потерница на Интерпол издадена од Србија, јавува дописникот на МИА од Приштина, пренесува Фокус.

Пацоли преку својот Фејсбук информира дека е во тесен контакт со македонските власти и очекува ослободување на Морина. Тој додаде дека потерниците од Србија се бесмислени и без никаква законска основа.Претходна статија

НЕЗАВИСЕН: ВРАБОТЕНИТЕ ВО 1ТВ НА ПРИНУДЕН ОДМОР

Следна статија

П.КОЛЕВ: ПРЕСТАНЕТЕ ДА ГИ ШТИТИТЕ ХОХШТАПЛЕРИТЕ, ПРЕДАВНИЦИТЕ И КРИМИНАЛЦИТЕ

Најново од Вести