Бензините и дизелот поевтинуваат

/

Бензините и дизелот од вечерва на полноќ ќе се продаваат поевтино за 2, односно за 2,5 денари.

Цената на ЕУРОСУПЕР 95 се намалува за два денари по литар, и ноќеска на полноќ ќе изнесува 93,5 денари. Исто за два денари за намалува и цената на ЕУРОСУПЕР 98, и ќе се продава по 96 денари.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ се намалува за 2,5 денари, и ќе изнесува 93 денари.За три денари се намалува цената на екстра лесното масло, и според новата цена ќе изнесува 91 денар.
Цената на мазутот останува непромената, и ќе се продава по 53,3 денари.Претходна статија

Ќерката на Талат Џафери ќе врши надзор на парното греење, шеф на изборен штаб на ДУИ избран за директор на ЕСМ снабдување со топлина

Следна статија

ССМ: Владата на работниците им овозможи поскап леб и непокачени плати, непочитувајќи закон

Најново од Вести