Благодариме јунаци-по неколку дена борба со огнената стихија бугарските пожарникари си заминуваат од Македонија

//

„Директорот за управување со кризи Стојанче Ангелов им се заблагодари на пожарникарите од Бугарија откако во изминатите неколку дена учествуваа во гаснењето на пожарите во источниот дел на РС Македонија. На терен остануваат пожарникари од Австрија и Словенија заедно со војници и хиликоптери на АРМ кои го гасат пожарот кај Будинарци, додека романскиот авион „Спартан“ го гаси пожарот кај Прилеп“, соопштува Центарот за управување со кризи.Претходна статија

СДСМ: Мицкоски да повика на вакцинација-вакцините докажано штитат од тешки форми на болеста „Ковид-19“ од секој сој

Следна статија

Арсовски: Заев и Филипче ги заплашуваат граѓаните, наместо да носат стимулативни мерки

Најново од Вести