БЛАЖЕВСКИ: НЕ СУМ НА СВЕТСКО ЗАРАДИ МАЛЕНКО, САКАМ ДА ПЛИВАМ ЗА МАКЕДОНИЈА

/

„Главната пречка зошто не сум во Кореа на Светското првенство е поранешниот претседател на ПФМ, Александар Маленко“ – изјавува за Дриблинг, пливачот Марко Блажевски.

Блажевски демантира дека нема да настапува за Македонија, проблемите со Националната федерација се надминати, новото раководство работи добро.

„Сакам да пливам за Македонија и да бидам првиот спортист кој настапил на три Олимписки игри , но ако тоа не е возможно , ке ги пробам моите шанси на друго место“ – вели Блажевски.

Претходна статија

КОЛКУ ВРЕДИ „ВЕРНИОТ ИСТОК“?

Следна статија

ЗА РАЗВОЈ НА СЕЛАТА ДРЖАВАТА НА ИСТОКОТ МУ ДАВА БЛИЗУ 11 МИЛИОНИ ДЕНАРИ

Најново од Вести