БУГАРИЈА ПО ДОКТОРИТЕ ЌЕ ИМ ИСПЛАЌА БОНУСИ И НА ПОЛИЦАЈЦИТЕ НА ПРВАТА ЛИНИЈА

/

Во Бугарија 15.200 полицајци, кои што се наоѓаат на прва линија во борбата со коронавирусот ќе добијат додаток од 650 лева (околу 325 евра) на своите плати. Ова го соопшти премиерот Бојко Борисов на денешниот брифинг во бугарската Влада.

„Бонусите нема да бидат еднократни, тие ќе бидат давани до крајот на вонредната состојба. Дај Боже, таа да заврши на 13 мај, рече Борисов.

Борисов распореди бонусите за полицајците на прва линија да почнат да се исплаќаат уште од денеска.Претходна статија

ЧИЛЕ ЌЕ ИЗДАДЕ „СВЕТСКИ ПАСОШ“ ЗА ЛИЦАТА НЕГАТИВНИ НА КОВИД-19

Следна статија

ФИЛИПЧЕ: ПУШАЧИТЕ ИМААТ ПОГОЛЕМ РИЗИК ОД ИНФЕКЦИЈА СО КОВИД-19

Најново од Вести