БУЗАКУ: РЕЏЕПИ РАКОВОДЕЛ СО ИВЗ ПРЕКУ КРИМИНАЛНИ ГРУПИ

/

Во вчерашното дебатно издание на „Click Plus“ на ТВ21, Скендер Бузаку обвини дека сега веќе разрешениот поглавар Сулејман Реџепи со ИВЗ раководел преку криминални групи.

„Сулејман Реџепи со ИВЗ раководел преку криминални групи, со своето семејство кои се вработени. Над 90% од неговото семејство се вработени во интституциите на ИВЗ, затоа нам ни е јасно со каков човек имаме работа“, истакна Бузаку.

Претходна статија

НИНЏА ГО ИНФОРМИРА СУДОТ ДЕКА ДОБИВАЛ ЗАКАНИ ОД ЧАВКОВ И НЕГОВИ БЛИСКИ ЛУЃЕ

Следна статија

ТАЖНА ВЕСТ: ПОЧИНА ПРВИОТ ЗДРАВСТВЕН РАБОТНИК ОД КОВИД-19

Најново од Вести