Популарноста на Мартин Шулц достигна историски минимум

Популарноста на претседателот на германските социјалдемократи Мартин Шулц е намален за девет проценти за последниот месец…

Студија: Мигрантите во Германија поттикнале пораст на насилствата

Приливот на млади мажи мигранти предизвикал пораст на насилниот криминал во Германија, се наведува во студија…

Собранието ќе го ратификува Договорот со Бугарија на 15 јануари

Предлог-законот за ратификација на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Република Македонија и Република Бугарија…

ВМРО-ДПМНЕ: Судската власт да не биде алатка за политичка пресметка

Во интерес на демократијата и владеењето на правото, судовите не треба да бидат соизвршители на политички…

Јаховиќ е Супермен во турското првенство

Адис Јаховиќ е херојот на првиот дел од сезоната во турското првенство. Македонскиот напаѓач е вистински…

Од почит за се она што има сторено, Барса му дава одвразани раце на Меси да замине

По долги преговори и огромен број на шпекулации за иднината на Лео Меси, играчот во ноември…

Крива Паланка ќе добие европски пари за развој на туризмот

Речиси 200 илјади евра ќе добијат општините Витина од Косово како апликант и Општина Крива Паланка…

Одобрена екстрадицијата за двајцата бегалци Грујевски и Бошкоски

Судот во Солун ја одобри екстрадицијата за поранешните началници на УБК, Горан Грујевски и Никола Бошкоски,…

Фондацијата Клинтон под истрага од американските власти

Фондацијатa Клинтон е предмет на нова истрага на министерството за правда на САД во која што…

Заев за грчка ТВ Алфа: Македонците не се единствени наследници на Александар Велики

За името и решение во првите шест месеци од годинава, за Ципрас, Каменос и Мицотакис, за…