Д-р Пановски до Филипче: Ова студентите од втора година по медицина го знаат

/

Пациентие кои прележале Ковид 19 и кои имаат виоски антитела не треба да се вакцинираат. Д-р Пановски му порача на Филпче дека тоа го знаат студенти од втора година по медицина, а не врвните експерти на кои се повикува Министерството за здравство.

-Еве од втора година медицина, секој студент што го знае, нека одговорат врвните експерти на кои се повикува Министерството за здравство. ИгГ заштитните антитела се со црна линија. 12 недели се високи и остануваат високи!!! Вие ги терате да се вакцинираат најдоцна во седмата недела кога имунитетот е најсилен. Зошто да се вакцинираат во периодот кога нивната природна заштита е најизразена?, напиша д-р Пановски на својот Фесјбук профил.Претходна статија

Шилегов ги паркираше сите возила на едно место: За еден мандат, без донации, купивме над 150

Следна статија

Познат идентитетот на македонските туристи кои се удавија во Драч, шест години летувале заедно на истото место

Најново од Вести