ДАЛИ И ФАТИМЕ ФЕТАИ ЌЕ И СВРТЕ ГРБ НА КАТИЦА ЈАНЕВА?

//

Согласна сум со ставовите на колегите од СЈО и стојам на ставот кој беше обелоденот минатата недела на прес конференцијата во Специјалното јавно обвинителство, вели за Фактор обвинителката Фатиме Фетаи.

Таа се уште е на годишен одмор, но е во земјава, додека за време на обраќањето на обвинителката Ленче Ристовска била во странство.

Фетаи сега потврдува дека стои зад тие ставови и дека очекува истрагата побрзо да заврши.

Претходна статија

Б. ЏОНСОН: ДО 31 ОКТОМВРИ ЛОНДОН ИЗЛЕГУВА ОД ЕУ

Следна статија

ПОЛИТИЧКА „КРЕАТИВНОСТ“ ЗА ЕДНА УПОТРЕБА

Најново од Вести