Б. ЏОНСОН: ДО 31 ОКТОМВРИ ЛОНДОН ИЗЛЕГУВА ОД ЕУ

/

Новиот лидер на Конзервативната партија и премиер на Обединетото кралство, Борис Џонсон, вети дека ќе го заврши процесот за излез на земјата од ЕУ на 31 октомври.

Тој во својот победнички говор, по внатрепартиски избори во Конзервативната партија рече дека, донесе нова енергија на земјата, ќе го заврши процесот Брегзит и го победи лидерот на лаборустите Џереми Корбин, на следните парламентарни избори.Претходна статија

ФОТО: МОМЦИТЕ ОД БЕЛАТА ПАЛАТА И СТАВИЈА ПЕРИКА НА КАТИЦА ЈАНЕВА

Следна статија

ДАЛИ И ФАТИМЕ ФЕТАИ ЌЕ И СВРТЕ ГРБ НА КАТИЦА ЈАНЕВА?

Најново од Вести