ЧЕСТИТКА ОД ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ИЛИЈЕВ ПО ПОВОД РАМАЗАН БАЈРАМ

//

На сите граѓани кои го слават Рамазан Бајрам им го честитам празникот и посакувам празничната сила да ја јакне вербата на луѓето во доброто, вистината, правдата и да поттикнува меѓусебна почит, разбирање и солидарност.

Овој празник нека биде потсетник дека само со заеднички заложби и меѓусебно почитување ќе умееме да ги негуваме позитивните вредности што нè обединуваат во нашиот стремеж за општа благосостојба. Да градиме едно заедничко општество за сите граѓани и да обезбедиме квалитетен живот за сите.

Празникот нека донесе мир во срцата, спокој, радост и хармонија во домовите!Честит Рамазан Бајрам!

Претходна статија

ЧЕСТИТКА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ГДУ, ПЕТАР КОЛЕВ, ПО ПОВОД РАМАЗАН БАЈРАМ

Следна статија

ОДБЕЛЕЖАНИ 92 ГОДИНИ ОД РАЃАЊЕТО НА РИСТО ЈУРУКОВ

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да