ЧЕСТИТКА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ГДУ, ПЕТАР КОЛЕВ, ПО ПОВОД РАМАЗАН БАЈРАМ

//

Претседателот на Граѓанско Демократска Унија-ГДУ, Петар Колев, по повод големиот муслимански празник Рамазан Бајрам, упати честитки до сите верници од исламската вероисповед во нашата земја.

„Од мое име и од името на Граѓанско Демократска Унија- ГДУ, на сите граѓани од исламска вероисповест ви упатувам срдечни честитки по повод големиот празник Рамазан Бајрам. Ви посакувам добро здравје, општа благосостојба и мирен духовен живот во празничните денови.

Славејќи го овој голем празник, сакам да го истакнам моето уверување дека сите заедно ќе продолжиме, како и досега, секојдневно да го даваме својот придонес во јакнењето на меѓуверскиот дијалог, меѓусебната толеранција, промоцијата на мултикултурата и соживотот на сите граѓани во Македонија. Заеднички со верба, молитва и разбирање да чекориме за подобро утре. Честит празник!“

Претходна статија

ЧЕСТИТКА ПО ПОВОД РАМАЗАН БАЈРАМ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОБРАНИЕТО НА МАКЕДОНИЈА, ТАЛАТ ЏАФЕРИ

Следна статија

ЧЕСТИТКА ОД ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ИЛИЈЕВ ПО ПОВОД РАМАЗАН БАЈРАМ

Најново од Вести