ДЕРАЛА: АКО МОЖАТ ГРАЃАНИТЕ ДА КОРИСТАТ ЈАВЕН ПРЕВОЗ МОЖАТ И ФУНКЦИОНЕРИТЕ

//

Џабир Дерала во своето синоќешно гостување на 1ТВ, порача дека привилегиите кои ги имаат функционерите во Македонија се еднакви на расипништво.

Според првиот човек на „Цивил“ нема никаква потреба од привилегиите на функционерите.

„Што се однесува до патните трошоци, ние како организација сметаме дека ако граѓаните можат да патуваат со средствата за јавен превоз, тоа можат да го користат и функционерите“, вели Дерала.Претходна статија

ВИДЕО: ДЕДО МИТКО ОД ВАРНА СО ПОТЕКЛО ОД БИТОЛСКО ЈА ЗНАЕ ТАЈНАТА НА ДОЛГИОТ ЖИВОТ

Следна статија

ГЕОРГИ ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ И ХАМДИ БЕЈ ОХРИ

Најново од Вести