| |

ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА ВО КОЈА ЗАГИНАА ДВЕ ДЕЦА ВО СТРУМИЧКО

Како што информираат од МВР, 15-годишник од селото Добрејци и 14-годишник од Пиперево, со трактор кој го управувал 14 годишникот, во попладневните часови се упатиле кон местото викано Таре на реката Струмица за да ловат риби.

Во еден момент, тракторот се превртел и паднал во реката, а децата се удавиле.

На местото на инцидентот извршен бил увид од Јавен обвинител и екипа од СВР Струмица.Слични Објави