ДЕВЕТГОДИШНО ДЕТЕ СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ ПО ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО ЧАИР

Вчера попладне се случила тешка сообраќајна несреќа во Чаир, при што три лица, меѓу кои и едно деветгодишно дете биле пренесени во Градската болница, а малолетникот е во животозагрозувачка состојба, пренесува Фокус.

„На 22.05.2020 околу 17,00 часот на ул. “Џон Кенеди“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу моторцикл “хонда“ со скопски регистарски ознаки управуван од Ф.П.(43) и четирицикл “БПР кан-ам ренегаде“ со скопски регистарски ознаки управуван од Б.А.(42) од с.Батинци,скопско. Со возило на итна медицинска помош, Ф.П., неговиот малолетен деветгодишен сопатник и Б.А. биле пренесени во Градската општа болница “Св.Наум Охридски“ каде од доктор им биле констатирани тешки телесни повреди, а малолетникот е во животозагрозувачка состојба. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје“, велат од МВР.