|

Димитров го информирал Заев за тоа што се разговарало во Виена

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров се сретна со премиерот Зоран Заев, и го информираше за тоа што се разговарало на последната рунда преговори за името што се одржа во петокот во Виена, соопштуваат од МНР. Од министерството јавувааат дека во текот на денот Димитров ќе се сретне и со останатите претставници на државниот и политичкиот врв.Слични Објави