Двајца скопјани фатени на дело како крадат од фабрика

/

Денеска во 14.10 часот во круг на фабрика на ул.Владимир Полежановски во Скопје од полициски службеници од СВР Скопје лишени од слобода се Е.А.(31) и С.А.(43), двајцата од Скопје, информираат од МВР.

Тие биле фатени на дело како во патничко моторно возило “поло” со гостиварски регистарски ознаки го товараат украденото. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Претходна статија

Србија не може да се признае самата себеси бидејќи Косово е Србија, вели Дачиќ

Следна статија

Полицијата не дозволува, но Бериша „ништо не го спречува“ и протест ќе има

Најново од Вести