ДВЕ РОДИЛКИ ПОЧИНАА ОД КОВИД-19

//

Две родилки починаа во болница во последното деноноќие како последица на ковид-19, дознава Плусинфо.

Двете биле второротки и биле во мошне тешка состојба. Едната имала 33, другата 32 години. Бебето на едната родилка е пуштено дома во добра општа состојба, а другото бебе е во критична состојба.Претходна статија

ФИЛИПЧЕ: ОД 14 МАЈ ГРЧКАТА ГРАНИЦА ЌЕ БИДЕ ОТВОРЕНА ЗА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ

Следна статија

АВСТРИЈА ПРЕГОВАРА ЗА НАБАВКА НА РУСКИ ВАКЦИНИ СПУТНИК V

Најново од Вести