ДЗС: Попишани вкупно 951.151 лице, 297.089 домаќинства и 402.768 станови

/

Вкупно 951.151 лице, 297.089 домаќинства и 402.768 станови се попишани заклучно со 20 часот вчера, објави денеска Државниот завод за статистика.

Можноста за самопопишување на лица во странство, пак, досега ја искористиле – 193.370 лица.

Пописот на населението, домаќинствата и становите во Република Северна Македонија, кој официјално започна на 5 септември ќе трае до 30 септември.Претходна статија

Приведен угостител, во локалот затекнати три лица без сертификат за вакцина

Следна статија

Оштетена таблата за електрична енергија на модуларната болница во Прилеп

Најново од Вести