ЕГЕЈСКИТЕ ЗДРУЖЕНИЈА ВО МАКЕДОНИЈА ЌЕ МУ ЈА „ИЗЕДАТ“ ГЛАВАТА НА МИЦКОСКИ

//

Проследете го „патриотскиот“ говор на отецот Никодим Царкњас (инаку протеран од грчката Црква во почетокот на 90-тите години), во кој познатиот активист на егејските здруженија во Македонија не пропушти да го пофали претседателот на „патриотската“ партија ВМРО-ДПМНЕ- Христијан Мицкоски, кој беше дел од собирот на кој се обрати самиот отец. 

Претходна статија

ПОПОВСКИ РОБЕРТ, ВО КОЛКУ ЧАСОТ Е ПРЕСОТ ЗА ТВОЈАТА ОСТАВКА?!

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ЈА УНИШТУВА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА, БЕЗБЕДНОСТА Е НАРУШЕНА, ЛУЃЕ СЕ УБИВААТ ПО УЛИЦИ, А ОДГОВОРНОСТ НЕМА ЗА НИКОГО

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи