ЕЛИФ ЕЛМАС И ОФИЦИЈАЛНО НОВ ИГРАЧ НА НАПОЛИ

//

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас и официјално е нов играч на калчолигашот Наполи. За услугите на Елмас, неговиот веќе поранешен клуб Фенербахче ќе добие 16 милиони евра плус бонуси за презентацијата. Младата македонска футбалска ѕвезда потпиша договор за 5 години, кој „тежи“ околу 1,5 милиони евра за сезона.Претходна статија

ПРЕДЛОГ ПЛАН ЗА ОДЛУЧНА АКЦИЈА ПРОТИВ ШИРЕЊЕ ДЕЗИНФОРМАЦИИ И ПРОТИВ НАПАДИ ВРЗ ДЕМОКРАТИЈАТА

Следна статија

МАКЕДОНЦИТЕ ВО МАЛТА БАРААТ НАША АМБАСАДА

Најново од Вести